Chat with us, powered by LiveChat

GREEN COMFORT.

Luksus w naturalnym wydaniu.

Zjawiskowo zielona okolica pozwalająca odczuć wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku.
Karłowice to zielone serce Wrocławia. Znajdziesz tutaj niespotykaną w dużych miastach ilość drzew, krzewów oraz ….ogrodów, które nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale co najważniejsze – pożyteczną. To właśnie dzięki zieleni oddycha się tutaj tak dobrze, co długoterminowo ma nieoceniony wpływ na zdrowie i komfort psychiczny.
Drzewa odpowiadają m.in. za zatrzymanie zanieczyszczeń, odparowują wodę oraz uwalniają substancje lotne o właściwościach bakteriobójczych. Wszystko to korzystnie wpływa na samopoczucie i łagodzenie napięcia. ​
Swój niespotykany, zielony urok osiedle zawdzięcza koncepcji architektonicznej Miasto – Ogród,  która powstała w odpowiedzi na postępujący proces industrializacji i przeludnienia centrum.  Głównym celem powstawania Miast-Ogrodów było odciążenie głównego ośrodka miejskiego. Charakteryzują się one niską, luźną zabudową, a przede wszystkim znacznym udziałem terenów zielonych (ogrodów, skwerów, parków) w ogólnej powierzchni miasta. Założenie to pozwala wydobyć to, co dobre zarówno w wielkomiejskim życiu, jak i tym odbywającym się poza granicami miast.
Stawiamy na odpowiedzialność ekologiczną. Wierzymy, że odpowiednio wspierany ekosystem to temat, który opłaci się nam wszystkim z nawiązką.  Dlatego projektując inwestycję Miasto Ogród Karłowice postaraliśmy się, aby było to osiedle przełomowe – wpisujące się w trend miejskich, piętrowych ogrodów, które pozwalają cieszyć się urokiem miasta, lecz – gdy trzeba – również odpocząć od jego zgiełku.

Wychodząc naprzeciw przyszłości zadbaliśmy, aby budynek był piękną kontynuacją idei Karłowic oraz proekologiczną ozdobą ulicy Norberta Bończyka. Oba budynki zaplanowaliśmy obsadzić zielenią. Zaaranżujemy przestrzeń dookoła nich, ale na tym nie koniec – zazielenią się także balkony, tarasy… i dachy! Całoroczne, rośliny wypełnią każdą możliwą przestrzeń a my zadbamy o ich odpowiednie utrzymanie. Zachowany na terenie realizacji starodrzew otoczymy coroczną opieką. Tuż przy osiedlu znajduje się także zielony skwer, który mamy w planach wypielęgnować i nadać mu nowego życia.

Bezpośrednie sąsiedztwo Wałów Nadodrzańskich - naturalna zapora hałasu

Osiedle otoczone 2 parkami w promieniu 400 metrów od inwestycji

Aż 350 nowych drzew na Polanie Karłowickiej oraz na Zielonym Klinie przy ul. Żmigrodzkiej

Autorski projekt zielni otaczający inwestycję

Starodrzew otaczający inwestycję to zielona osłona przeciw wietrzna zmniejsza koszty ogrzewania o 10-12%!