Chat with us, powered by LiveChat

Hotel Grand zdradza swoje tajemnice…

Fragment artykułu wroclaw.pl

Szczelnie ogrodzony i zasłonięty rusztowaniami a w środku powoli widać już jak będzie wyglądał słynny Hotel Grand we Wrocławiu. Z pietyzmem wykonywane są ornamenty, sztukaterie. Gotowy jest już nawet jeden z hotelowych apartamentów. Zobacz zdjęcia z 20 stycznia 2023 r.

Trwa rewitalizacja słynnego hotelu Grand przy ul. Piłsudskiego. Już odbudowano mury i ściany hotelu, a na gmach wróciła historyczna wieża. Inwestycja ma być gotowa w 2024 r. Zobaczcie zdjęcia zrobione w piątek, 20 stycznia 2023 r. w środku remontowanego Granda.

Z jednej strony ul. Kołłątaja – Hotel Piast, z drugiej – Hotel Grand. Na każdym z budynków narożne wieże. Tak było przed II wojną światową i tak już jest teraz.

,,Dwie wieże na hotelach Piast i Grand tworzyły reprezentacyjną tzw. bramę do miasta, która prowadziła do Rynku. W trakcie wojny wieża na Grandzie została zniszczona, obecnie jest już prawie na ukończeniu” – Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych Rafin Developer Sp. z o.o.

Hotel Grand odradza się Feniks z popiołu: ornamenty i sztukateria

Kolejnym istotnym elementem w remoncie Hotelu Grand jest sztukateria oraz ornamenty, które wracają na swoje stare miejsca.

Powtarzające się ornamenty o trapezowym kształcie zdobią opaski okien, natomiast sztukateria znajduje się na zabytkowej fasadzie, na której odtworzono zdobienia i fakturę elementów. Na piaskowcu są różne ornamenty i zdobienia, które z pietyzmem zostały odrestaurowane i odpowiednio zakonserwowane. Kolejnym ręcznie robionym elementem dla inwestycji Hotel Grand są drewniane podkonstrukcje więźby zadaszenia wykuszy elewacji od strony Piłsudskiego – wylicza przedstawiciel inwestora.

Hotel Grand – tak będą wyglądać hotelowe apartamenty

W środku remontowanego Hotelu Grand można już zobaczyć jak będą wyglądać hotelowe apartamenty, ponieważ pokój wzorcowy jest gotowy i został zaakceptowany przez międzynarodową sieć Accor.

Przy tworzeniu pokoju wzorcowego oprócz utrzymania wymaganych standardów, staraliśmy się aby miejsce to pozostało w pamięci gości. Pokój jest więc przytulny i komfortowy, a do tego funkcjonalny. Wygodne fotele i kanapy oraz łóżko pozwolą na spokojny odpoczynek. Pojemne szafy, różnorodne oświetlenie każdej sfery, jasna łazienka w nowoczesnym stylu to tylko kilka z atutów przygotowanych dla gości. Dołożyliśmy wszelkich starań aby goście mogli pójść spać nawet w słoneczny dzień, wprzy zasłoniętych oknach w pokoju panuje całkowita ciemność. Pokoje są wysokie co wpływa na poczucie przestrzeni – wylicza Piotr Wiak.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ